pondělí 18. listopadu 2013

Banánové muffiny
INGREDIENGE

Těsto
Zhruba na 8 košíčků
1/2 hrnečku ovesných vloček
1/2 hrnečku celozrnné mouky
2 lžíce vlašské mouky
3/4 pytlíku prášku do pečiva
1/4 lžičky jedlé sody
1 lžička skořice
1/2 hrnečku rostliného mléka (můžete samozřejmě i živočišné)
1 vajíčko (jestli chcete vegan muffins, 1 lžíce chia, 3 lžíce vody)
rum (odhadem asi půl štamprdle? Ale nemusí být)
lžíce medu/sirupu
lžíce oleje
2 zralejší banány!

Postup
Troubu si zapneme na 180°C. V míse důkladně promícháme všechny suché ingredience (tj. mouka, vločky, vlašská mouka,prášek do pečáku, soda, skořice). V druhé misce rozkvedláme vajíčko v mléce+rum. Mokré ingredience pomalu vlíjeme k suchým a promícháme. V mikrovlnce si na 20 sekund necháme rozpustit lžíci medu (pokud máte tekutý, tak nemusíte, ale dejte ho víc) a přidáme ho do těsta. Nakonec rozmačkáme dva banány do jemného pyré a vmícháme do připravené směsi. Těsto rovnoměrně rozdělíme do silikonových košíčků či jiné formy. Pečeme na 180°C cca 20 minut (pokud máte všechno těsto v jedné velké formě jako chleba, pečte o něco déle)3 komentáře:

 1. no joo! :) co víc, jsou nejlepší :P

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den,

  Všimli jsme si, že máte spoustu chutných receptů na vašem blogu a chtěli bychom Vám představit naši novou webovou stránku http://www.vyhledejrecepty.cz/ kde si naši uživatelé mohou vybírat z více než 140 000 posbíraných receptů. Každým dnem narůstá návštevnoť strany. Momentálně máme denně 30 000 kliků. Na stránce jsme vytvořili také žebříček Tob blogů, kde najdete všechny přidané blogy a můžete přidat i ten Váš. My zkopírujeme všechny recepty a uživatelé je pak mohou nalézt pomocí našeho vyhledávače. Tím pádem se zvýší návštěvnost Vašeho blogu. Nemusíte se obávat, vše Vám nabízíme zcela zdarma.

  Vyhledejrecepty.cz má své sesterské webové stránky na celém světě. Budeme velmi rádi když se stanete součástí této velké rodiny.

  V případě že máte nějaké otázky obraťte se na nás.

  S pozdravem,
  Tunde
  info@vyhledejrecepty.cz

  OdpovědětVymazat

Za každý komentář moc děkuju :)